Feud: Bette and Joan

En İyi Sahne

Bölüm 8 - Sezon 1
01:17

Dizi Hakkında

Feud: Bette and Joan, FX ve Ryan Murphy’nin yepyeni serisinin ilk sezonu ve çok beklenen dizi Amerika yayınından 1 gün sonra FOXLIFE’ta. Feud ilk sezonunda 1920’lerin sonunda ünlü olmaya başlamış ve sinema dünyasının efsaneleri haline gelmiş Joan Crawford ve Bette Davis’in arasındaki çok ünlü rekabeti anlatıyor. Bu rekabet ise Oscar adayı olan yapım “Whatever Happened to Baby Jane” filmine dayanıyor ve film çekimleri bittikten sonra ikili arasında neler olduğunu da ekranlara getiriyor. Yepyeni seri Feud: Bette and Joan bu ünlü iki kadının arasındaki rekabeti gerçek tarih üzerine dayanarak şöhret ve güzellik savaşı çerçevesinde ekranlara getiriyor.

Videolar

Bölüm

Sezon 1
 • 1

  Pilot

  +

  Oscarlı Hollywood efsanesi Joan Crawford kendisine Oscar getirecek yeni bir rolün peşindedir ve bunun için yapımcıların kapısını çalar.

 • 2

  The Other Woman

  +

  Baby Jane'in setinde Joan ve Bette aralarını bir şekilde düzeltmeye çalışsalar da dış müdaheleler aralarını yine bozacaktır.

 • 3

  Mommie Dearest

  +

  Bette ve Joan'un düşmanlığı fiziksel boyuta ulaşır. Bette Davis'in kızının filmin oyuncularından biriyle yakınlaşması aralarının bozulmasına yol açar.

 • 4

  More, or Less

  +

  Film gösterime çıkmak üzereyken yayılan kötü dedikodular Bette ve Joan'u endişelendirir.

 • 5

  And the Winner is ...(The Oscars of 1963)

  +

  Bette, rekor kıran üçüncü en iyi kadın oyuncu Oscar'ını kazanmanın yolundadır. Joan ve Hedda ona karşı gizli bir kampanya başlatır.

 • 6

  Hagsploitation

  +

  Başka hit bir filme aç olan Warner, Aldrich’e asıl ekibi bir araya getirip bir korku filmi çekmesi için baskı yapar. Bu sırada Joan’un geçmişinden biri tehtid oluşturur.

 • 7

  Abandoned

  +

  Hush... Hush, Sweet Charlotte’un yapım aşaması devam ederken, Joan’ın projedeki yeni yapımcıdan haberda olmasıyla beraber büyük savaş daha da alevleniyor. Bob, Bette’nin savunmasız bir anında onun zayıf noktalarını öğreniyor.

 • 8

  You Mean All This Time We Could...

  +

  Joan kötüleşen sağlığına rağmen yeni bir filmde başrol oynamayı kabul eder. Kendini yeni bir rakip karşısında bulan Bette, kendini Joan ile yaşadığı gereksiz gerginliğin üzerinde düşünürken bulur.

Özel İçerikler