Legion’ın 2. sezon başlangıç tarihi açıklandı!

Legion’ın 2. sezon başlangıç tarihi açıklandı!

Emmy ve Golden Globe ödüllü yapımcı Noah Hawley tarafından yaratılan Legion ikinci sezonunun ilk bölümüyle 4 Nisan Çarşamba günü saat 22.30’da Amerika yayını ile aynı anda FX ekranlarına dönüyor.

 Chris Claremont ve Bill Sienkiewicz imzası taşıyan Marvel’ın X-Men evreninde geçen Legion ikinci sezonuyla hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Emmy ve Golden Globe ödüllü ünlü yapımcı Noah Hawley’nin yarattığı Legion, dünyanın belki de en güçlü mutantlarından biri olduğu halde kendisini şizofreni hastası zanneden David Haller’ın hikayesini anlatıyor.

Bir akıl hastanesinden diğerine gönderilen 30’lu yaşlarındaki David’in hayatı, güzel ve belalı bir diğer hasta Syd’in gelişi ile değişiyor. Kafasının içinde duyduğu seslerin aslında gerçek olabileceğini fark eden David, kendisine yardım etmeye kararlı terapist Melanie Bird ve ekibi ile birlikte farkında bile olmadığı sıra dışı güçlerini ortaya çıkarmak için harekete geçiyor. Yıllardır şeytani kadim bir varlık olan Amahl Farouk, ele geçirdiği David’in vücudunu zorlu bir savaşın ardından terk etmek zorunda kalıyor. Amahl Farouk dünyanın sonunu getirecek planları için yeni bir yola girerken David’in kaçırılmasıyla arkadaşları eski düşmanları Clark ve Division III ile işbirliği yapmaya başlıyor.

Birinci sezonu ilgiyle izlenen ve fantastik dizi tutkunlarının heyecanla takip ettiği Legion, ikinci sezon ilk bölümüyle Amerika yayını ile aynı anda 4 Nisan Çarşamba günü saat 22.30’da FX ekranlarına geliyor.

Hakkında