Prison Break’te Yer Aldığını Tamamen Unuttuğumuz 5 Oyuncu

Prison Break’te Yer Aldığını Tamamen Unuttuğumuz 5 Oyuncu

Prison Break hayranları dizinin bir sezon için daha ekranlara döneceğini öğrenince çok heyecanlanmıştı. Wentworth Miller ve Dominic Purcell’ın canlandırdığı Michael Scofield ve kardeşi Lincoln Burrows’un hapishanelerden kaçışları, karşılaştıkları birbirinden kötü adamlar ve tehlikeli durumlar ile dizinin popüleritesi diziyi bir efsane haline getirdi. Elbette bu sürükleyici sezonlarda oynayan birkaç güzel kadın ve yakışıklı erkek de dizinin popüleritesini destekledi.

Dizinin ana kadrosu çoğunlukla sabit kalsa da, birçok iyi aktör ve aktris kadroya dahil olup sonradan ayrıldı. Sayıları kesinlikle beşten fazla olmasına rağmen, izleyicilerin unutmaması gerekirken büyük olasılıkla unuttukları en iyi 5 Prison Break oyuncusunu sizler için seçtik. Hepsi bu efsanevi diziye yaptıkları katkılardan dolayı kalplerimizde ve zihinlerimizde uzun süre yaşayacaklar. İşte, o oyuncular:

Robin Tunney
Veronica Donovan rolüyle, Linc’in başarılı bir avukat olan kız arkadaşı. Zamansız ölümünden önce bulunduğu her bölümde parlıyordu. Veronica, Linc’i tutuklanmasına neden olan sahte suçlamalardan tahliye etmek için kanıt toplamaya çalıştığı sırada kötü adamlar tarafından öldürüldü. Prison Break’in 1. sezonunun ilk bölümlerinde ana karakterlerden biriydi.

Stacy Keach
Warden Henry Pope rolü ile karşımıza çıkan Keach, Fox River Hapishanesi’nin dışarıdan yumuşak görünen ama aslında güçlü ve sert yöneticisini canlandırıyordu. Michael’dan eşinin doğum günü için Tac Mahal’ın zor bir modelini yapmasını istedi. Bunun sonucunda, tutukluyu ofisinde bırakmak zorunda kalarak ilk kaçış girişimine yol açtı ve müdür bir dolapta kilitli kaldı. Stacy Keach, çok başarılı bir aktör ve insanların diziden zevk almasını sağlayan faktörlerden biriydi.

Wade Williams
Kaptan Brad Bellick rolündeki Williams, kötü kalpli ve ağzı bozuk bir hapishane gardiyanıyken acınacak bir mahkuma dönüşen bir karakteri canlandırdı. Ancak, en sonunda, Scofield/Burrows çetesinin bir üyesi olarak rengini belli etti. Bellick, annesini seven ve kahraman olan karmaşık bir adamdı. Arkadaşlarının hayatını kurtarmak için kendini feda etti. Oldukça büyük bir değişim!

Silas Weir Mitchell
Charles “Haywire” Patoshik, Fox River’daki mahkumlardan biri olup normalde de akıl hastanesinde tutulan bir karakterdi. Kendi anne ve babasını öldürdüğü için 60 seneyle cezalandırılmıştı. Aynı zamanda Michael’ın hücre arkadaşıydı ve sonraki bölümlerde firarilerin arasına katıldı. Ev yapımı bir gemi yapıp Hollanda’ya gidebileceğine inanıyordu. Sadece bipolar değil aynı zamanda şizofrendi ve Mahone tarafından bir üst geçitten atlayarak intihar etmeye zorlandı.

William Fichtner
Son olarak, hepimizin yeni sezonda diziye döneceğini düşündüğümüz FBI ajanı Alex Mahone. Dizinin başlarında, önüne kim çıkarsa öldürmeye çekinmeyen kötülerin de kötüsü bir karakter olarak karşımıza çıktı. Daha sonraki sezonlarda ise bir mahkum olarak Michael ve diğerlerinin hapishaneden kaçan grubuna dahil oldu. Dizinin sonuna doğru ise büyük bir değişim yaşayarak sadece ailesini korumaya çalışan iyi bir karaktere dönüştü. Fakat, her şey bir şirket suikastçısı tarafından öldürülen oğlu için yas tutmasıyla sonuçlandı. Çoğu Prison Break hayranı, şu sıralarda oynadığı sitcom dizisini bırakıp Prison Break’in gelecek sezonunda eski karakterini yeniden canlandırmasını umut ediyor. Sonuçta, Prison Break’in çoğu ana karakteri gibi öldürülmedi, o yüzden neden olmasın?

Hakkında