The Walking Dead - 8. Sezon Başlamadan Bilinmesi Gereken 7 Detay

The Walking Dead - 8. Sezon Başlamadan Bilinmesi Gereken 7 Detay

The Walking Dead’in 8. sezon ilk bölümünde neler olduğunu anlayabilmek için, yeni acılar, ölümler ve Alexandria’daki savaşa dahil olmadan önce birkaç önemli konuyu hatırlamak gerekiyor. Eğer izlemediyseniz dikkatli olun, bu yazı spoiler içerir. Gerçi artık pek zamanınız kalmadı, o yüzden eğer izlemeyi düşünüyorsanız ve konuya biraz da olsa hakimseniz okumaya devam etmenizi öneriyoruz. İşte başlıyoruz!

  1. Portakalı soydum, başucuma koydum – Glenn ve Abraham mı? Hadi ama!

Negan küçük oyununu oynamaktan hep zevk alıyor ve bu sefer yeni kurbanı olarak Abraham’ı seçti. Sasha’nın bir kabus görerek öngördüğü şekilde onu öldürüyor. Ve kafatasını, kelimenin tam anlamıyla, patlattıktan sonra nasıl sözünün eri bir adam olduğuna ve diğer herkes gibi yalancı olmadığına dair küçük bir konuşma yapıyor. Korkutucu derecede gerçekçi sözlerinden sonra arkasını dönüyor ve Glenn’i de hallediyor. Sevgili Glenn’imiz, evet. Maggie durum karşısında oldukça zorlanıyor. Özellikle Glenn’in bebeğine hamile olduğunu düşünürsek (bu insanlar bu dünyaya çocuk getirmekten vazgeçmeliler. Koşullar hiç de sağlıklı değil!). Ve Glenn son sözlerini fısıldıyor: “Maggie, seni bulacağım.”

  1. “Bana hesap veriyorsun, benim için temin ediyorsun, bana aitsin”

Negan, Rick’i oğlu Carl’ın elini kesmesi için zorlarken, Rick’i yıkılmış, ağlar ve tamamen kafayı yemiş bir şekilde (gerçekten eli kesmek üzereyken) görünce, onu durduruyor. Ve sonunda bundan sonra işlerin nasıl yürüyeceğini anlamış gibi göründüğünü söylüyor. Bundan böyle, Alexandria Kurtarıcılara gıda ve silah temin etmek zorunda. Kısacası artık Negan hükmediyor.

  1. Negan Daryl’ın havalı olduğunu düşünüyor.

Negan Daryl’ı cesaretli olduğu, Rick gibi olmadığı için sevdiğini ima ederek, rehin alıyor. Artık ona ait olduğunu söylüyor ve Rick’i, Darylıi parçalara ayrımakla veya Rick’in bunu kendisi yapması için zorlamakla tehdit ediyor. Sıkıntılı bir durum. Hücrede Negan Daryl’a, hepsi aslında aynı şeyi içeren, üç seçenek sunuyor: onun için çalışmak. Daryl üç seçeneği de reddediyor ve güçlü duruyor. Bunun üzerine Negan onu esir tutuyor, köpek maması yemeğe, aynı şarkıyı üst üste dinlemeye zorluyor. Kısacası, birkaç bölüm sonra kaçana kadar, hem fiziksel, hem psikolojik olarak eziyet görüyor. Kaçarken Şişko Joey’i öldürüyor.

  1. Junkyard

Peder Gabriel’i bulmak üzere yola çıkan Rick, Michonne ve birkaç kişi daha, Junkyard’da yaşayan, hayatta kalmış bir grup olan Çöpçülere rastlıyorlar. Gabriel’ı kaçırmaktan sorumlu olduklarını kabul ediyorlar ve biraz kavgadan sonra, Rick ve Junkyard sakinleri, Alexandria’nın gıda ve silah tedarik etmesi karşılığında, Kurtarıcılarla yapılacak son büyük savaşta destek olmaları üzerine bir anlaşma yapıyorlar. Lütfen birisi Michonne’u dinlesin çünkü onlara güvenmeyen ilk kişi oydu. Ve nitekim, savaşın olacağı gün Alexandria’ya ihanet ederek arkalarından Kurtarıcılarla anlaştılar. Bu post apokaliptik tipler gerçekten hiç sadık değiller.

  1. Krallık

Krallık Kurtarıcılara hürmet etmiş olsa bile, bunu çok daha iyi ve medeni bir şekilde yapmış. Büyük ihtimalle Negan bile kime bulaşmaması gerektiğini biliyor. Bir gün, Morgan ve Carol birkaç koruma tarafından bulunup, Krallığın kralı Ezekiel’e götürülüyor. Carol tatlı ve sevecen davrandığı için gayet iyi anlaşıyorlamış gibi görünseler de, Ezekiel Alexandria ile birlik olup savaşmayı henüz istemiyor. Rick’i reddediyor ama Daryl’a, Kurtarıcılar ona orada zarar veremeyeceği için, sığınma izni veriyor. Birkaç zorluktan sonra Ezekiel, aslında Carol sayesinde, savaşa katılmaya karar veriyor. Biraz durup, sezonun en havalı anı için nefesimizi tutmamız gerekiyor; Ezekiel’in çok sevdiğimiz devasa evcil kaplanı Shiva’nın Carol’u Lucille’den kurtardığı sahne.

  1. “Hepimiz özgür olacağız”

Kurtarıcılar Alexandria’ya doğru yol alırken, artık onların tutsağı olan Sasha, biraz dinlenmek için bir tabutta yolculuk etmek ve bir şişe su istiyor. Negan’a göre, Sasha kendi hayatını Rick’in grubundan üç kişinin hayatıyla takas ederek ona yardım edecekti. Asıl planlarından habersizdi. Tabutun içinde olan Sasha, kulaklıkla “Hepimiz özgür olacağız” adlı bir şarkı dinliyor. Ve cesurca siyanür hapını suyla yutuyor. Bu yaptığının gerçekten bir fedakarlık olduğunu bilmek istiyoruz, çünkü henüz kimse bundan emin olamıyor.

  1. Maggie Hilltop’un yeni patronu mu?

Glenn’in trajik ölümünden sonra Maggie, Sasha tarafından hem sığınması, hem de huzurlu bir hamilelik geçirmesi için Hilltop’a götürülüyor. Topluluğun içinde birkaç takipçi kazanıyor ve bazı gecikmelerden sonra, o zamana kadar Hilltop’un lideri olan Gregory’nin liderliğini kaybetmesini sağlıyor. (Yani adamın zaten harika bir kişiliği yok ama, değil mi?) Artık takip edilmesi gereken kadın Maggie çünkü Hilltop’taki bazı kişilere eğitmenlik yapıyor ve onlar da kesinlikle onu takdir ediyor ve Rick’in grubunun Kurtarıcılara karşı olan savaşına yardım etme konusunda hemfikirler. Hilltop’u artık o mu yönetecek? Bu durum Rick ve grubuyla olan ilişkisini etkileyecek mi?

Umarız yazı hoşunuza gitmiş ve artık gelecek yeni savaşlara ayak uydurmak için gerekli konuları hatırlamışsınızdır! Pazartesi 21.30’da yayınlanacak yeni bölümlerle savaş alanında görüşürüz!

Hakkında